Erasmus+

Erasmus+

11080246_1031067876921090_236081160_n

Erasmus+ : Comenius tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projektas

„Jaunimo akademinis ir profesinis mobilumas Europos sąjungos šalyse“

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija dalyvauja projekte „Jaunimo akademinis ir profesinis mobilumas Europos sąjungos šalyse“, pagal Erasmus+ programos KA 2 veiksmą „Bendradarbiavimas inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais“.
Projekto Nr. 2014-1-ES01-KA201-004729_4
Projektas vykdomas nuo 2014-12-17 iki 2016-08-31.
Šiame projekte dalyvauja šios šalys: Ispanija, Italija, Anglija ir Lietuva.
Projektu siekiama suteikti informacijos apie akademines ir profesines nišas ES šalyse, plėsti jaunų žmonių įsidarbinimo galimybes, sukurti ilgalaikius ryšius su vietinėmis mokymo ir darbo institucijomis, propaguojančiomis jaunimo mobilumą Europoje. Taipogi, tikimasi kelti pagrindinių kompetencijų ir įgūdžių lygį, užtikrinant geresnį švietimo ir mokymo sektorių ir darbo aplinkos bendradarbiavimą. Siekiama skatinti kokybę, inovacijas ir tarptautiškumą projekte dalyvaujančių mokymo įstaigų lygiu ir gerinti kalbų mokymą , skatinti ES kalbų įvairovę ir įvairių kultūrų supratimą.
Projekto metu bus įgyvendinamos tokios veiklos: rašomas detalus aprašas ir informacinis vadovas jaunimo mobilumo tematika ES šalyse, kuriamas projekto tinklapis, steigiamas informacinis skyrius mokykloje. Taipogi, vyks seminarai, „apvalaus stalo“ diskusijos bei tarptautiniai mokinių bei mokytojų susitikimai partnerinėse šalyse.

  Projekto įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą. 

Pirmasis vizitas – Ispanija. 

20150324_133240

Mūsų mokyklos atstovų komanda – šeši II-III klasių mokiniai ir trys mokytojos – dalyvavo pirmame partnerių susitikime Ispanijoje, Mostoles IES Juan Gris vidurinėje mokykloje. Šio vizito tikslas – susipažinti su jaunimo mobilumo (judėjimo) Europos Sąjungos šalyse statistika. Buvo diskutuojama apie emigracijos problemas, studijų ir įsidarbinimo galimybes. Lietuviai, italai, anglai, ispanai entuziastingai bendradarbiavo atlikdami įvairias dėstymo, mokymo ir mokymosi veiklas. Įsiminė paskaita Rey Juan Carlos universitete.

11081526_890542147634297_660651773_n

 

Pažinti Ispaniją, jos kultūrą ir tadicijas padėjo prasmingos išvykos: aplankyta kalnuotoji Segovija, karaliaus Filipo V vasaros rezidencija. Pasivaikščiojimas po karališkuosius sodus – užburiantis ir skatinantis prisiminti antikos kultūrą. Madride aplankėme kone visas gražiausias vietas. Negalėjome likti abejingi didingų fontanų ir išpuoselėtų gėlynų, parkų grožiui. Architektūriniai ansambliai ir lankytinos vietos – Alkalos vartai, Karališkieji rūmai, de Toros La Ventas ir Mayor aikštės, Saulės vartai, Prado muziejus – kvietė pasidomėti istorija.
Vizitas Ispanijoje suteikė galimybę užmegzti glaudesnius ryšius tarp projekto dalyvių, tobulinti anglų kalbos žinias, o svarbiausia – akcentavo, kaip svarbu yra spręsti problemas, susijusias su emigracija.
Dominyka Krutkevičiūtė
Jeronimo Ralio gimnazija, IIIa kl.
 20150323_115026

 Antrasis vizitas – Lietuva

Mūsų gimnazijoje vyko antrasis projekto Erasmus+ „Jaunimo akademinis ir profesinis mobilumas Europos sąjungos šalyse“ partnerių susitikimas. Svečiai iš Italijos ir Ispanijos buvo šiltai sutikti su duona ir druska. Vėliau pasveikinti šokant „Kepurinę“, įteikiant dovanėles. Gimnazijos direktorius Arūnas Rimkus linkėjo gero darbo ir gražių įspūdžių.8_2

Sugebėjome suderinti ir darbą, ir kitas įdomias veiklas. Pirmoji kelionė į Kryžių kalną, Palangą, Nidą. Grožėjomės įspūdinga panorama, pažinome Lietuvos kultūrą ir papročius. Nidoje, viešbučio konferencijų salėje, buvo pristatyti mokinių darbai apie jaunimo migraciją Europoje.
Aplankėme Lietuvos sostinę. Vilniuje Europos informacijos centre klausėmės paskaitos apie jaunimo studijų ir darbo galimybes Europos Sąjungoje. Vaikščiodami po senamiestį, italai ir ispanai domėjosi mūsų istorija.
Paskutinę susitikimo dieną svečiai kartu su Jeronimo Ralio gimnazistais lankėsi rajono savivaldybėje. Juos priėmė, apie savivaldą bei rajoną pasakojo, į klausimus atsakė mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis. Savivaldybės administracijos dovanotos knygos apie Jonavą ispanams ir italams primins mūsų kraštą.
11059346_991368734229483_8631504676075692270_o

 

Gimnazijoje vyko edukaciniai užsiėmimai: susitikimas su Kastu International atstovais, nuveiktų darbų analizė. Šalių vizito laikas prabėgo greitai, atsisveikinti buvo sunku, nes suradome naujų, nuoširdžių draugų.

 

7__1_

 

Trečiasis tarptautinis susitikimas įvyko antikos dvasia alsuojančiame Guardiagrele miestelyje, Abruzzo regione, Italijoje. Dalyviai gilinosi į skirtingų šalių ekonomines situacijas. Jaunimas atskleidė požiūrį į mobilumo galimybes ES šalyse bei akademinius ir profesinius lūkesčius ateityje. Mokiniai ir mokytojai dalinosi gerąja patirtimi, atlikdami įvairias veiklas Guardiagreles savivaldybėje, archeologijos ir etnografijos muziejuose, Italijos nacionaliniame banke.
Jaunieji europiečiai susipažino su Italijos kultūriniu paveldu, vietos gyventojų tradicijomis ir jų išskirtiniais patiekalais. Dalyviai aplankė Pescarą, Lanciano ir Ortoną- senuosius miestus Adrijos jūros pakrantėje. Aplankyta antikos kultūros sostinė Roma ir krikščionybės lopšys Vatikanas.
Italijos įvairialypė kultūra, egzotiška gamta ir nuoširdūs žmonės pakerėjo projekto dalyvius savo unikalumu ir papildė pagrindinę projekto idėją. Jaunimo mobilumas- tai raktas nuo ateities durų, kurios atveria platesnes bendravimo ir bendradarbiavimo galimybes tarp ES šalių.

11228521_1074769889222700_8743500170139467627_o

https://www.youtube.com/watch?v=nhK1PlZbqgg

Ketvirtasis tarptautinis susitikimas

Raliečių komanda – šeši II-IV klasių mokiniai ir trys mokytojos – antrą kartą vyko į Ispaniją, Mostoles IES Juan Gris mokyklą. Partnerių susitikimo tikslas – pristatyti nuveiktus darbus bei juos aptarti. Buvo diskutuojama, kaip surinktą medžiagą pateikti visuomenei. Įsiminė paskaita Madrido universitete, pokalbis Europos Parlamente apie europiečių mobilumą.
Geriau pažinti Ispaniją, jos kultūrą ir tradicijas padėjo prasmingos išvykos. Madride aplankėme kone visas gražiausias vietas. Negalėjome likti abejingi didingų fontanų, išpuoselėtų gėlynų, parkų grožiui. Architektūriniai ansambliai, Alkalos, Saulės vartai, de Toros La Ventas, Principe Pio, Mayor aikštės, Nacionalinis šiuolaikinio meno muziejus ,,Reina Sofia“ kvietė pasidomėti istorija. Aplankytas ir vienas gražiausių Ispanijos architektūros šedevrų – Eskorialas. Ankstyvojo baroko metais iškilę rūmai žavėjo savo didybe. Pasivaikščiota po milžinišką vienuolyno, bažnyčios ir valdovo rezidencijos kompleksą, užsukta į Ispanijos karalių Panteoną.
IMG_0657

Penktasis susitikimas Lietuvoje

Į paskutinį susitikimą mūsų mokykloje atvyko svečiai iš Ispanijos ir Italijos.
Projekto dalyviai apibendrino ir įvertino visas vykdytas veiklas, planavo tolimesnę sklaidą bei tęstinumą. Jaunieji europiečiai drauge rengė darbo ir bendrų susitarimų planą, kaip mokykloje įkurti Erasmus+ klasę. Naudinga buvo išvyka į Aleksandro Stulginskio universitetą: aplankytos modernios laboratorijos, atlikti įdomūs bandymai, diskutuota apie Erasmus+ galimybes studijų metu šiame universitete.
Pažinti Lietuvą, jos kultūrą ir tradicijas padėjo prasmingos išvykos. Aplankytas Kauno senamiestis, Vilnius ir Trakai, Anykščiai. Svečiai prisimins pasivaikščiojimą medžių lajų viršūnėmis Anykščiuose, kastinio degustaciją, šokolado gaminimo pamoką. Išsiskirti buvo ypač sunku, nes per dvejus metus užsimezgė glaudūs ryšiai, gražus bendradarbiavimas.

23